thistle

Children's Sports
2008 Winners


Dash to Dundee - 50yds

1st
2nd
3rd
Girls 5-6
Celia Mundt
Jessica Prauda
Hannah LePage
Boys 5-6
Christopher Dunn
James Maloney
Thomas Hoffmeister
Girls 7-8
Victoria Markow
Katie Hoffmeister
Lana Matthews
Boys 7-8
Logan Raymond
Christopher Cunningham
Robbie Johnson
Girls 9-10
Devin Dowling
Rachel Knight
Brianne Curran
Boys 9-10
Mark Schmidt
Jack House
Billy Maloney Jr.
Girls 11-12
Amber Kitay
Madeleine Dunn
Halli Stewart
Boys 11-12
Brian Bernier
Jack Martin
Angus Warner
Girls 13-14
Emily Green
Kaitlyn Wood
Emma Stewart
Boys 13-14
Daniel Bernier
Geremy Coladro
Henry Albers



Duntrune Sack - 3-Legged Race

1st Place - Simon & Daniel Verney
2nd Place - Ed & Logan Raymond



Bannockburn Clog Race

First Heat
1st Place - Logan & Ed Raymond
2nd Place - David & Fiona Ball

Second Heat
1st Place - Noah & Ed Raymond
2nd Place - Graham & victoria Smith

Third Heat
1st Place - Karl & Michelle Johnson
2nd Place - Ian & Alyssa Prauda



William Wallace Freedom Race

First Heat
1st Place - Lillian Farah
2nd Place - James Maloney

Second Heat
1st Place - Caroline Johnson
2nd Place - Brigitte Farah

Third Heat
1st Place - Jack Martin
2nd Place - Logan Raymond



Tug-O-War

1st Place Team - Clan Malcolm - Defend Duntrune!
Kasey McDonough, Charlie Higgins, Michael Coscia, Josh Noble,
Elizabeth Farrell, Tayla Thompson, Samantha Valenta


2nd Place Team - Clan Little - Yield to No One!
Kendall Mather, Bryanna Burkhardt, Rachel Knight, Justyn Street,
Edward Gibson, Alex DeFreitas, Claudia Hennessey





Dancing | Amateur Adult Sports



Home | Events | Schedule | Directions | Lodging | Registration | Pictures | Awards | Winners | Contact

Brought to you by The Round Hill Highland Games, Inc., a non-profit organization.
If you would like more information, or would like to volunteer at the Games, please contact our Secretary.
if you have any comments regarding this website, drop a note to our Webmaster.
All contents property of RHHG, All Rights Reserved, Copyright 2009.